Kobieta przedsiębiorcza to kobieta z pasją czyli 5 urodziny Projektu Kobieta Przedsiębiorcza | Auberginia

Kobieta przedsiębiorcza to kobieta z pasją - relacja z 5. urodzin Projektu Przedsiębiorcza Kobieta Poznań

studniowke czas zaczac
Studniówkę czas zacząć!
10 January 2015
Pokaż wszystko

Kobieta przedsiębiorcza to kobieta z pasją – relacja z 5. urodzin Projektu Przedsiębiorcza Kobieta Poznań

kobieta przedsiębiorcza

Jak przekuć pasję na biznes i stworzyć z tego sztukę? Na to pytanie odpowiedzi udzieliły mi kobiety przedsiębiorcze podczas ogólnopolskiej konferencji 29 maja 2015. Projekt Przedsiębiorcza Kobieta Poznań w ten sposób obchodził swoje piąte urodziny. Hasło tego uroczystego spotkania brzmiało: PASJA-BIZNES-SZTUKA. Spotkałyśmy się w DOM 88 w City Park Residence.

Na spotkanie wybrałam się z dużym zainteresowaniem, głównie z powodu zaproszonych gości – wyjątkowych i przedsiębiorczych prelegentek z całej Polski. Wśród gości specjalnych znalazły się Anny Kupisz-Cichosz, Karolina Cwalina, Monika Knap, Patrycja Szebla, Barbara Cabaj i Paulina Wycichowska. Jedynym rodzynkiem i gościem płci męskiej był Pan Grzegorz Król.

Spotkanie rozpoczęła Anna Kupisz-Cichosz – pomysłodawczyni inicjatywy Firma jest Kobietą,  coach i negocjatorka. Opowiadała o swoich początkach w biznesie, o wizji i strategii potrzebnej do prowadzenia firmy. Zaciekawił mnie temat szukania obszaru działania firmy dzięki segmentacji klientów i szukaniu wartości, jakie idą za twoją usługą lub produktem.
Karolina Cwalina – założycielka firmy szkoleniowo-coachingowej i autorka programu „Sexy zaczyna się w głowie” zaciekawiła mi bliskim mi tematem czyli live coachingiem. W bardzo prosty i ciekawy sposób mówiła o tym jaki powinien być coach i jak coaching pomaga w biznesie.

 

Zgadzam się z jej stwierdzeniem, że coach przede wszystkim nie ocenia i nie doradza, ale w odpowiedni sposób naprowadza nas na odpowiednie działanie.

 

Pokazała też, że warto dążyć do celu i wierzyć we własne siły, zachęcała oczywiście do dbania o równowagę w pracy i życiu osobistym. Work – life balance jest mi również bardzo bliski. O tym w jaki sposób być własną marką i jak zaistnieć w swojej branży oraz w jaki sposób dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej opowiadała Monika Knap. Ale o tym napiszę już osobny artykuł 🙂

Żywym przykładem spełnienia, życiowej równowagi i pasji do zawodu była Paulina Wycichowska solistka Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, pedagog i choreografka. Twierdziła, że sukces zawsze przyjdzie, jeśli to co robimy będziemy robić z pasji, bo on stanie się naszym biznesem.

Miłość do swojej pracy, ciężka praca i intuicja zawsze zaprowadzą nas tam gdzie chcemy dojść – to jej słowa. W tym względzie jesteśmy więc bardzo podobne, ponieważ dla mnie bycie stylistką i wizażystką to najpierw pasja, a potem dopiero praca i biznes.

Gotowości do działania nie mogłam także odmówić Patrycji Szebli. To kobieta pełna energii, pomysłów i prowokująca ludzi do działania. Pracuje jako kierownik produkcji. Przez ostatnie 3 lata kierowała produkcjami reklamowymi i telewizyjnymi m.in. dla TVN Turbo. Prowadzi kanał na Youtub’ie, nagrywa, kręci i dobrze się przy tym bawi. Inspirowała nas do tego, że można robić wszystko czego się zapragnie, wystarczy tylko chcieć i nie dać się w tej walce.

 

Na zakończenie, jak wisienka na torcie, pojawiła się Dominika Groberska. Polecam jej muzykę, bo zakochałam się od pierwszej nuty 🙂

Podsumowując: kobiety przedsiębiorcze to przede wszystkim kobiety spełnione. Każda z Pań twierdziła, że do biznesu dochodzi się poprzez pasję. A więc zachęcam Was, abyście i w sobie tę pasję odkryły, a reszta przyjdzie sama.

 

Zdjęcia: Fot. personalphoto.pl (Bogumiła Kwiatkowska-Koterba) oraz Dagmara Gołek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress